Od:                                  Jan Idczak < jan.idczak@gmail.com  >

Wysłano:                        18 listopada 2014 14:09

Do:                                  stan@filipiak.pl

Temat:                            Piduń

Dzień dobry

Nazywam się Jan Idczak, działka Piduń jezioro 62/63. 
Miałem przyjemność rozmawiać z Panem podczas uroczystego otwarcia placu zabaw. Wdzięczny będę za przesyłania do mnie informacji o działaniach Grupy Odnowy Pidunia, planach i zamierzeniach na przyszłość.

Jestem czynny zawodowo i w Piduniu bywam okazjonalnie, ale jeśli będę mógł chętnie włączę się we wspomagania działalności Grupy jak również rozpropaguję idee odnowy wsi po „tej stronie” Pidunia.

Pozdrawiam

=============

+48 691 693 006

Korespondencja nr. 7

Dnia Poniedziałek, 7 Lipca 2014 17:50 Grażyna Leszczyńska <gral@pisz.home.pl> napisał(a)

Przesyłam dokumenty dotyczące konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski (wniosek w formie edytowalnej). Proszę pamiętać, że działanie, o którego dofinansowanie ubiegac się będzie sołectwo nalezy również wpisać do opracowywanego planu odnowy miejscowości. Co prawda na etapie aplikowania formularz wniosku nas w tej części nie dotyczy, ale zostanie to sprawdzone w momencie rozliczania. W regulaminie zaznaczyłam ważne moim zdaniem kwestie.

Miłego czytania i owocnej pracy.

G.L.

Korespondencja nr. 6

Dnia Poniedziałek, 7 Lipca 2014 08:47 Grażyna Leszczyńska <gral@pisz.home.pl> napisał(a)

Dzień dobry

Bardzo dziękuję za aktywny udział w naszym spotkaniu 4 lipca. Widać,  że ludzie którzy przyszli chcą coś zmieniać, pracować. Pełni są  energii i na pewno da się z nimi wiele zrobić. Myślę, że duży wpływ na  ich postawę ma pozytywne nastawienie Pani Sołtys i bardzo za to  dziękuję. Dziękuję również za przygotowanie spotkania i  przeprowadzenie pierwszego etapu promocyjno-informacyjnego. To na  pewno wymagało czasu i zaangażowania z Pani strony i tych osób, które  od początku w realizację programu się zaangażowały. Cieszę się, że  było nas tylu ilu było, ale pracujemy oczywiście dalej nad tym, żeby  kolejni mieszkańcy przyłączali się do prac. Jeżeli chodzi o wniosek do  Urzędu Marszałkowskiego to do 28 lipca jestem do dyspozycji na  telefonie i e-mailu, natomiast gdyby była potrzeba spotkania się to  mogę to zrobić do 24 lipca, a potem dopiero po  12 sierpnia.  Co Pani myśli o tym, żeby przygotować ulotkę, którą moglibyśmy wysłać  do mieszkańców, za pośrednictwem gminy? Jeżeli Grupa Odnowy Miejscowości uważa, że to dobry pomysł postaram się zaproponować jakiś projekt. Jeżeli uważa Pani, że mogłabym wysyłać również informacje do członków  grupy to proszę o podesłanie adresów e-mail. Wkrótce przygotuję uwagi do Obecnego Planu odnowy, na co zwrócić uwagę. Przesyłam kilka zdjęć. Wszystkie przywiozę w sobotę, w drodze do Rekownicy.

Pozdrawiam serdecznie.

Grażyna Leszczyńska

Korespondencja nr. 5

Dnia 16 Czerwca 2014 Grażyna Leszczyńska  (moderator) napisała

Szanowna Pani Mario

Na stronie Pidunia jest błąd w tekście istotny z punktu widzenia programu i mieszkańców. Napisano mianowicie: Do dn.31.07.2014r sołectwa muszą uaktualnić swoje Programy Odnowy Miejscowości.

Natomiast do 31 lipca powołujemy Grupę Odnowy Miejscowości i rozpoczynamy prace nad planem. Plan Odnowy Miejscowości musimy uaktualnić do końca października. Bardzo prosze o poprawkę.

Pozdrawiam

Grażyna Leszczyńska

Korespondencja nr. 4

Dnia Piątek, 13 Czerwca 2014 Mariola Poniatowska (koordynator) napisała

Dzień dobry.

Bardzo proszę do poniedziałku o informację, czy sołectwo będzie brało udział w konkursie „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2014” oraz ewentualne przeznaczenie dotacji ( czy to będzie inwestycja, spotkania itp?) z uwagi na wpisanie zmian do budżetu.

Pozdrawiam

Mariola Poniatowska

poniatowska@jedwabno.pl

Urząd Gminy w Jedwabnie

Korespondencja nr. 3

Dzień dobry

Szanowna Pani Mario

Obecny czas, do momentu powołania Grupy Odnowy Miejscowości powinniśmy wykorzystać na promocję głównie wśród mieszkańców sołectwa informacji o udziale miejscowości w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W przypadku Pidunia mógłby to być kolorowy plakat, który koniecznie trzeba zamieścić na stronie internetowej sołectwa i gminy. Oczywiście tak jak rozmawialiśmy na spacerze sklep i tablica informacyjna. Zastanawiam się cały czas jak dotrzeć do tej części mieszkańców obejmującej działki letniskowe, ponieważ stanowią znaczącą grupę i powinni mieć swój udział w planowaniu zmiany miejscowości.

Na razie proszę rozważyć takie propozycje:

– porozmawiać z listonoszem, czy nie pomógłby w tym temacie,

– przyjezdni w weekend korzystają z możliwości udziału w nabożeństwach w lokalnych kościołach, może poprosić parafialnego proboszcza o odczytanie informacji,

– poprosić młodzież z miejscowości o przekazanie informacji właścicielom działek letniskowych (mogłyby to być np. kolorowe balony z przywiązanymi informacjami), młodzież maszerująca, lub jadąca rowerami z naręczem kolorowych balonów na pewno wzbudziłaby zainteresowanie mieszkańców, z tego zdjęcia i na stronę,

– można spróbować oznakować tablicę ogłoszeń w sołectwie poprzez przywiązanie balonu/latawca/? który widoczny będzie z daleka i będzie oznaczał fakt, że na tablicy znajduje się nowa ważna informacja.

Pozdrawiam

Grażyna Leszczyńska

Korespondencja nr. 2

Dnia Wtorek, 10 Czerwca 2014 Grażyna Leszczyńska  (moderator) napisała

Dzień dobry

Zgodnie z obietnicą poczyniłam konsultacje z Urzędem Marszałkowskim i oto jaką odpowiedź uzyskałam:

Ad. pytanie: Sołectwo chciałoby zagospodarować działkę gminną (plac zabaw, itp.), jednak w pierwszym etapie konieczne jest wykonanie sondażu archeologicznego. Czy Taki wydatek może być uznany za inwestycyjny w świetle ubiegania się o dofinansowanie w ogłoszonym konkursie?

Samo badanie archeologiczne nie może być jedynym elementem projektu. Jeżeli jest to jakaś część kosztów ogólnych, np. 10-15% całości, to nie ma problemu. Racjonalne koszty ogólne są kosztami kwalifikowalnymi. Oczywiście jeżeli całość będzie zaksięgowana jako inwestycja.

Pozdrawiam

Grażyna Leszczyńska

gral@pisz.home.pl

Moderator Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Korespondencja nr. 1

Dzień dobry

Szanowni Państwo

Zgodnie z obietnicą przesyłam link do ogłoszonego konkursu, w którym można otrzymać 10.000zł dotacji na realizacje inicjatyw w sołectwach.

Jeżeli chodzi o termin drugiego spotkania to ze swojej strony muszę wykluczyć dni 21, 22, 24 czerwca i 5 lipca. Proponuję rozważyć 27 lub 28 czerwca, godz. 16 i 18.30.

Odnośnie spraw promocyjnych to podeślę wkrótce różne pomysły.

Gdyby była potrzeba pomocy w napisaniu tekstu (np. do gazety), służę takową.

Pozdrawiam

Grażyna Leszczyńska

link do ogłoszonego konkursu.popatrzcie i poczytajcie, można się zabrać za wstępne pisanie wniosku

http://www.warmia.mazury.pl/pl/obszary-wiejskie/2173-aktywne-wsie-maja-szanse-na-dofinansowanie-dzialan