Mikolaj_2014005_minRok 2014 zakończono w Piduniu spotkaniem na wiejskim placu w niedzielę 21 grudnia. Wręczono dla dzieci i młodzieży nagrody w konkursach świątecznych, ogłoszonych na początku grudnia. Było oczywiście ognisko, kiełbaski i piękne stroiki dla najstarszych mieszkańców. Więcej na temat spotkania przeczytasz tutaj. Galeria zdjęć z tego dnia tutaj.
DSC_0448W dniu Święta Niepodległości to jest 11 listopada 2014 roku, nastąpiło w Piduniu uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci, zrealizowanego w ramach zadania „Zagospodarowanie placu zabaw z boiskiem w miejscowości Piduń”. Byli oczywiście goście i wstęga do przecięcia. Zdjęcia z otwarcia do obejrzenia                                                                       tutaj
kartoflakW sobotę 25 października 2014 roku spotkaliśmy się na tradycyjnym „kartflaku” czyli pieczeniu ziemniaków w ognisku. Zimno i brzydka pogoda spowodowała, że nie było nas wielu ale i tak atmosfera była sympatyczna. Fotki z tego spotkania do obejrzenia tutaj. Informacja o imprezie ukazała się również na oficjalnym portalu Gminy Jedwabno.
wilnoKilka osób ze społeczności Pidunia, wzięło udział w pielgrzymce do Wilna w dniach 10-12 września 2014 roku. Kilkanaście zdjęć z tego wyjazdu do obejrzenia tutaj. Jest również do obejrzenia filmik ze wspaniałą fontanną po kliknięciu tutaj.

W sobotę 19 lipca 2014 roku zorganizowano w Piduniu II Festyn Ekologiczny pod hasłem „EKOLOGIA = HISTORIA”. Festyn rozpoczął się od sprzątania wsi Piduń i okolic. W ramach imprezy przewidziano między innymi pokaz historyczny, pokaz płetwonurków, rejsy łódką i kajakami po jeziorze, gry, konkursy, ognisko itp. Była oczywiście kuchnia serwująca bardzo dobre wiejskie jadło. Imprezę zakończyła (grubo po północy) bardzo udana zabawa taneczna. Galeria zdjęć z tego wydarzenia do obejrzenia                                                               tutaj.
DSC=209294
W 2014 roku, dzieci z Pidunia obchodziły swoje święto w sobotę 7 czerwca. Galeria zdjęć z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj.  Informację z tego dziecięcego festynu zamieścił również Tygodnik Szczytno – oglądaj „scan”                                                        
22
W dniu 5 kwietnia 2014 roku mieszkańcy Pidunia w czynie społecznym uporządkowali teren wokół pomnika poległych w I Wojnie Światowej. Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia                                                                                                                                                                                     tutaj.
deeea
W dniu 12 stycznia to jest w dzień grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowano w 2014 roku również zbiórkę na ten cel w Piduniu. Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia      tutaj.