DSC_3666Już tradycyjnie w miesiącu grudniu, rozstrzygnięto konkurs „mikołajkowy” dla dzieci z Pidunia. W roku 2015 miało to miejsce w dniu 5 grudnia na naszym wiejskim placu. Dzieciaki się napracowały ale i bardzo ucieszyły z nagród wręczonych przez Panią Sołtys. Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia        tutaj.

gra_terenowa-minSołectwa Piduń i Rekownica zorganizowały w dniu 13 czerwca 2015 roku, pierwszą w historii tych sołectw imprezę integracyjną. Spotkanie odbyło się na placu wiejskim w Rekownicy, a tematem przewodnim była gra terenowa pod nazwą „Piduń i Rekownica – przemierzaj i poznawaj” . Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia       tutaj
ulotka_min
W niedzielę 1 marca 2015 roku przy pomniku związanym z walkami szwadronu „Lufy” w Piduniu, rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ostry start poprzedziło spotkanie z władzami Jedwabna i mieszkańcami Pidunia. Czytaj więcej informacji na ten temat. Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia     tutaj.

WOSP2015002_minW niedzielę 11 stycznia 2015 roku, kwestowano w Piduniu na sprzęt dla dzieci i seniorów w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było ognisko i pyszna grochówka. Galeria zdjęć z tego wydarzenia do obejrzenia     tutaj.