Państwo Leonarda i Antoni Popławscy zostali w dniu 2 września 2016 roku uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta RP, za przeżycie ponad 50 lat w jednym związku małżeńskim. Uroczystość miała miejsce w Piastowie (gdzie są zameldowani) i została również opisana i zilustrowana zdjęciami na miejskiej stronie internetowej (kliknij tutaj). Przyjaciele Państwa Popławskich z Pidunia, uhonorowali Jubilatów już trochę wcześniej (to jest w roku w którym rocznica przypadała), pamiątkową paterą do obejrzenia na tym zdjęciu. Jak wyglądają medale i wręczone dokumenty można zobaczyć tutaj.
W ramach działań integracyjnych społeczności piduńskiej ( tym razem z części rekreacyjnej Pidunia), Pan Mirosław Łuczak zorganizował w dniach 17-20 sierpnia 2016 roku wyjazd turystyczny na Podlasie. W wyjeździe tym wzięli udział Państwo GrygorczykowieWieczorkowie  oraz oczywiście organizatorzy to jest państwo Łuczakowie. Jak wszyscy zgodnie relacjonują, wyjazd był bardzo udany i perfekcyjnie przygotowany. Kilka fotek z tej wyprawy do obejrzenia tutaj. Jest również rejestracja filmowa wyjazdu na stronach prywatnych jego uczestników.
DSC_5677W sobotę 16 lipca 2016 roku, bawiliśmy się już po raz trzeci na tradycyjnym wiejskim festynie w Piduniu, który rozpoczął się od poświęcenia placu zabaw i sadzenia drzewek. Były oczywiście konkursy, gry i zabawy oraz wiejskie jadło. Dzień zakończył się ogniskiem i zabawą taneczną. Kilka fotek z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj oraz na stronie UG Jedwabno.
DSC_0044
Przełom kwietnia i maja to dobry okres na wiosenne porządki. Wiosną w 2016 roku w Piduniu uporządkowano w ramach prac społecznych teren wokół pomnika poległych, zamontowano ponownie sprzęt na placu zabaw wraz z wykonaniem ogrodzenia oraz odnowiono kapliczkę. Kilka zdjęć z tych prac do obejrzenia   tutaj.
DSC_4043W ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w dniu 28 lutego 2016 roku wystartował w Piduniu bieg pamięci „Tropem Wilczym”. Biegowi patronował wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki, który osobiście wziął udział w otwarciu tego wydarzenia. Biegaczy była spora grupa a  gości oficjalnych i mieszkańców Pidunia również nie brakowało. Ciepła grochówka pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć że to jeszcze zima. Zdjęcia z tego wydarzenia do obejrzenia  tutaj.
DSC_3814
W niedzielę 10 stycznia 2016 roku, kwestowano w Piduniu na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych i godnej opieki medycznej seniorów w ramach 24 Finału WOŚP. Pyszną grochówkę osobiście przygotowała i serwowała nasza Pani Sołtys. Galeria zdjęć do obejrzenia      tutaj.

DSC_38147 stycznia 2016 roku miało miejsce uroczyste otwarcie po remoncie drogi 508 na odcinku od Pidunia do Rekownicy . Byli zacni gości a droga została poświęcona. Obszerniejsze relacje z otwarcia na stronach Gminy Jedwabno i Kurka Mazurskiego.  Zdjęcia z otwarcia do obejrzenia    tutaj